Lista zagadnień, o których należy pamiętać przy wyborze warsztatu blacharsko-lakierniczego w Częstochowie.

Wgnieciony i porysowany zderzak od nagle wyrośniętego drzewka na parkingu. Pośpieszna droga do pracy, podczas której w czasie wymuszenia zostaje uszkodzone nadkole, drzwi i lusterko. Czy też wypadek na drodze szybkiego ruchu, który zwiastuje dłuższą drogę naprawy. Historii, w jakich zostają uszkodzone elementy blacharskie, jest niezliczona ilość. Niekiedy wymagają one nieskomplikowanej naprawy, innym razem trzeba oddać samochód fachowcom na znacznie dłuższy czas. Bez względu na to, czy naprawa ma się odbyć z udziałem firmy ubezpieczeniowej, czy też we własnym zakresie warto zastanowić się jaki warsztat blacharsko — lakierniczy wybrać? Czym powinien charakteryzować się taki warsztat samochodowy?

Zasięgnij opinii o serwisie blacharsko – lakierniczym

Porozmawiaj ze znajomymi, może ktoś z Twojego otoczenia wykonywał naprawy samochodu w wybranym przez Ciebie warsztacie. To duże ułatwienie, bo będziesz miał rzetelną opinię na temat wykonanej przez nich pracy. Możesz także obejrzeć wykonaną przez warsztat pracę, jeśli nic nie wzbudzi Twoich zastrzeżeń, bierz telefon w dłoń i umawiaj się na konsultację.

Również pomocne okaże się prześledzenie firmy w wyszukiwarce i w mediach społecznościowych. Nawet jeśli martwią Cię pojedyncze negatywne komentarze, zweryfikuj je. Czasami to nieserdeczna konkurencja kopie dołki pod swoimi sąsiadami. Niekiedy niedomówienia sprawiają, że niepotrzebnie klientowi puszczają nerwy i pod wpływem emocji zostaje dodany niepotrzebny wpis. W takim przypadku najlepiej przeczytać, co ma do powiedzenia warsztat. Jeśli relacja zakończyła się niefortunnie, na pewno fachowcy mają solidną podstawę do przekazania swoich racji.

Wybieraj warsztat lakierniczy i blacharski, który kompleskowo zajmie się Twoim pojazdem

Gdy warsztat przykładowo tylko oferuje usługi blacharskie, czas naprawy Twojego samochodu zdecydowanie się wydłuży. Poszczególne elementy karoserii będą musiały trafić do kolejnego fachowca, a Ty zostaniesz bez możliwości użytkowania pojazdu. Profesjonalny warsztat blacharsko – lakierniczy, który zajmuje się naprawą karoserii, nie tylko zadba o powrót blachy do pożądanego stanu. Fachowcy w takim miejscu przywrócą także nieskazitelny kolor całej karoserii, a gdy będzie trzeba, wymienią uszkodzone elementy na nowe i to wedle życzenia wybierając producenta części oryginalnych lub zamiennych. Cała naprawa tym samym odbywa się w jednym miejscu, szybko, sprawnie i z niezwykłą precyzją.

Oddaj swój pojazd do warsztatu, który współpracuje z ubezpieczycielami

Najlepszym sposobem rozliczenia kolizji jest naprawa z polisy ubezpieczeniowej OC sprawcy. Wtedy nie musisz ponosić kosztów związanych z przywróceniem karoserii do stanu sprzed zdarzenia. Również samochody, objęte ubezpieczeniem AC, optymalizując koszty naprawy, mogą skorzystać z usunięcia przypadkowych uszkodzeń z ważnej polisy.

Wybierając usługi blacharsko – lakiernicze warsztatu, który współpracuje z towarzystwami ubezpieczeniowymi, oszczędzasz czas i energię. Twoja rola w tym przypadku ogranicza się do podpisania stosownych dokumentów i odbioru wykonanej pracy przez fachowców.

Pamiętaj także, że to Ty możesz wybrać odpowiedni warsztat blacharsko – lakierniczy, a nie firma ubezpieczeniowa. Co prawda towarzystwa często narzucają miejsce napraw. Jednak jeśli masz na oku fachowców, którzy wiesz, że wykonają swoją pracę z należytą starannością, nie zważaj na kręcenie nosem agenta ubezpieczeniowego i udaj się do wybranego przez Ciebie warsztatu.

Warsztaty blacharskie i lakiernicze tworzą ludzie. Pytaj, poproś o kosztorys na piśmie, nie oszczędzaj.

Masz prawo nie znać się na blacharstwie i lakiernictwie samochodowym. Więc, jeśli chodzą Ci po głowie jakieś pytania, nie bój się ich zadawać. Każdy dobry warsztat samochodowy chętnie porozmawia z Tobą o Twoim pojeździe, wytłumaczy jak będzie wyglądała naprawa i dobierze dla Twojego pojazdu idealne rozwiązanie. Gdy chcesz zastanowić się nad wykonaniem usługi w danym miejscu, wolisz porównać oferty kilku warsztatów, poproś o wydrukowanie szczegółowego kosztorysu. Taki zabieg pozwoli Ci na niepodejmowanie zbyt pochopnych decyzji, wybór odpowiednich fachowców i poświadczeniu, że cena danej usługi i części karoserii była wcześniej uzgadniana.

I na koniec- nie oszczędzaj na usługach blacharsko – lakierniczych. Praca ta to wykonanie bardzo precyzyjnych czynności, mnogość drogich produktów, wiedza i doświadczenie fachowców, a także jakość świadczonych usług. Profesjonalne wykonanie usługi blacharsko – lakierniczej to trwałość na lata i perfekcjonizm w każdym detalu.

Zapraszamy do naszego serwisu, który kompleksowo zadba o Twój pojazd.

Mechanika samochodowa oraz blacharstwo i lakiernictwo samochodowe Częstochowa

Udostępnij